”Hall of Fame”

Santa Claus Ski Teamin palkittuja urheilijoita ja toimijoita vuosien saatossa

Paras nainen

Hilla Hannola 2016-2017
Julia Toiviainen 2015-2016
Merle Soppela 2014-2015
Tanja Poutiainen 2013-2014
Tanja Poutiainen 2012-2013
Tanja Poutiainen 2011-2012
Tanja Poutiainen 2010-2011
Tanja Poutiainen 2009-2010
Tanja Poutiainen 2008-2009

Paras mies

Turo Torvinen 2016-2017
Antti Tuhkala 2015-2016
Antti Tuhakala 2014-2015
Niko Harmanen 2013-2014
Niko Harmanen 2012-2013
Arttu Harju 2011-2012
Arttu Harju 2010-2011
Niko Harmanen 2009-2010
Niko Harmanen 2008-2009

Tanjan pokaali

Tiia Nurminen 2016-2017
Hilla Hannola 2015-2016
Hilla Hannola 2014-2015
Siiri Kilpeläinen 2013-2014
Siiri Kilpeläinen 2012-2013
Emilia Niemi 2011-2012
Saana Ahonen 2010-2011
Saana Ahonen 2009-2010
Lotta Toivonen 2008-2009

Kallen pysti

Turo Torvinen 2016-2017
Antti Bergman 2015-2016
Antti Bergman 2014-2015
Antti Tuhkala 2013-2014
Antti Tuhkala 2012-2013
Antti Tuhkala 2011-2012
Tony Niemelä 2010-2011
Tony Niemelä 2009-2010
Arttu Harju 2008-2009

Caritan palkinto

Riia Pallari 2016-2017
Karla Soppela 2015-2016
Linda Tervaniemi 2014-2015
Hilla Hannola 2013-2014
Hilla Hannola 2012-2013
Hilla Hannola 2011-2012
Emilia Niemi 2010-2011
Emilia Niemi 2009-2010
Heta Keskipoikela 2008-2009

Intersport Rovaniemi palkinto

Matti Teppo 2016-2017
Elian Lehto 2015-2016
Elian Lehto 2014-2015
Elian Lehto 2013-2014
Elian Lehto 2012-2013
Elian Lehto 2011-2012*
Elias Pesola 2010-2011*
Elias Pesola 2009-2010*
Tony Niemelä 2008-2009*

*City Sport lautanen 2008-2012

Lupaava nuori tyttö

Jonna Määttä 2016-2017
Sonja Jaakola 2015-2016
Riia Pallari 2014-2015
Karla Soppela 2013-2014
Henna Määttä 2012-2013
Essi Martikainen 2011-2012
Anni Huhtaniska 2010-2011
Lumimaaria Ojala 2009-2010
Hilla Hannola 2008-2009

Lupaava nuori poika

Waltteri Aarto 2016-2017
Leevi Saastamoinen 2015-2016
Mikael Hallikainen 2014-2015
Jesperi Kemppainen 2013-2014
Matti Teppo 2012-2013
Niko Heikkilä 2011-2012
Kalle Pohjola 2010-2011
Pyry Hannola 2009-2010
Elias Pesola 2008-2009

Vuoden valmentaja

Antti Tuhkala 2016-2017
Jukka Ruha 2015-2016
Petri Tuomikoski 2014-2015
Veera Hakanpää 2013-2014
Ari Martikainen 2012-2013
Raimo Ojala 2011-2012
Kaisa Puttonen 2010-2011
Jyrki Keskipoikela 2009-2010
Jukka Lehto 2008-2009

Vuoden seuratoimija

Juha Tahvonen, Jyrki Keskipoikela, Tuija Hietanen, Anita Soppela 2016-2017
Teuvo Soppela 2015-2016
Jaakko Kilpeläinen 2014-2015 (vuoden ”keppimyyjä”)
Juha Jaakola 2013-2014
Juha Jaakola 2012-2013
Tarja Konstig 2011-2012
Tiina Pulju & Tiina Yliruikka 2010-11
Tanja Tervaniemi 2009-2010
Tarja Lassila 2008-2009

*) Stipendiaatit eivät mukana listauksessa